ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7884721
*
nr 788 4721
Spegel
nutida, höjd: 160
Utrop:
600 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2012
kl 19:56:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 14:25:35
1
150 kr
26/10 14:45:00
2
150 kr
26/10 14:46:38
2
250 kr
27/10 14:06:35
3
800 kr
28/10 16:15:08
4
800 kr
28/10 16:16:13
4
1.100 kr
28/10 19:30:38
5
1.500 kr
28/10 20:48:17
4
1.300 kr
28/10 20:49:21
4
1.500 kr
28/10 20:50:30
4
1.600 kr
29/10 09:37:13
5
1.800 kr
29/10 10:31:44
4
Vinnande bud
29/10 19:24:56
5
2.000 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
-
3094 Toilettebord
1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:59
*
Spegel
nr 788 4721
Spegel
nutida, höjd: 160
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/10 14:25:35 | 1 | 150 kr |
26/10 14:45:00 | 2 | 150 kr |
26/10 14:46:38 | 2 | 250 kr |
27/10 14:06:35 | 3 | 800 kr |
28/10 16:15:08 | 4 | 800 kr |
28/10 16:16:13 | 4 | 1.100 kr |
28/10 19:30:38 | 5 | 1.500 kr |
28/10 20:48:17 | 4 | 1.300 kr |
28/10 20:49:21 | 4 | 1.500 kr |
28/10 20:50:30 | 4 | 1.600 kr |
29/10 09:37:13 | 5 | 1.800 kr |
29/10 10:31:44 | 4 | Vinnande bud |
29/10 19:24:56 | 5 | 2.000 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
-
3094 Toilettebord
1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:59